FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Puchar Włoch: dobry mecz Kosowskiego, Roma i Inter w półfina

KaRoLaK

Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 296

PostWysłany: Czw 22:01, 18 Sty 2007    Temat postu: Puchar Włoch: dobry mecz Kosowskiego, Roma i Inter w półfina

Polski pomocnik Kamil Kosowski przebywał na boisku od początku do końca meczu ćwierćfinału Pucharu Włoch Chievo Werona - Sampdoria Genua. Wychowanek KSZO Ostrowiec był aktywny na lewym skrzydle, ale jego drużyna odpadła z rywalizacji.
Chievo już w pierwszej połowie straciło bramkę, co oznaczało dla tego zespołu konieczność zdobycia jeszcze dwóch bramek. Piłkarze z Werony strzelili jedną, ale w końcówce, gdy rzucili wszystkie siły do ataku, drugiego gola dla gości zdobył Gennaro Del Vecchio.

Spore problemy z wywalczeniem awansu do półfinału miał zeszłoroczny finalista - AS Roma. Zespół Luciano Spallettiego, który właśnie przedłużył kontrakt, do przerwy przegrywali z fatalnie spisującą się w Serie A Parmą. W końcówce bramkę na wagę awansu zdobył David Pizarro strzałem sprzed pola karnego.
Broniący tytułu Inter Mediolan awansował do półfinału po drugim zwycięstwie 2:0 nad Empoli. Bramki dla aktualnych mistrzów zdobyli Esteban Cambiasso i Fabio Grosso. "Nerrazurri" mają szansę wywalczyć Puchar Włoch po raz szósty.

Ostatniego z uczestników półfinałów poznamy w czwartek, kiedy AC Milan zagra z drugoligowym Arezzo na wyjeździe. W pierwszym meczu zespół Carlo Ancelottiego wygrał 2:0.

Ćwierćfinał Pucharu Włoch - środowe rewanże:

Chievo Werona - Sampdoria Genua 1:2 (1:1); w pierwszym meczu 0:1, awans Sampdorii
Bramki: Marcolini (45 min.) - Bonazzoli (42 min.), Del Vecchio (85 min.)

Parma FC - AS Roma 2:2 (2:1); w pierwszym meczu 1:2, awans Romy
Bramki: Muslimovic (dwie: 12 min., 44 min.) - De Rossi (30 min.), Pizarro (85 min.)

Inter Mediolan - Empoli FC 2:0 (1:0); w pierwszym meczu 2:0, awans Interu
Bramki: Cambiasso (22 min.), Grosso (77 min.)